Jak ogrzewane są domy modułowe?

Pewnie zastanawiacie się, jak ogrzewane są domy modułowe? Są to domy prefabrykowane, które wykonywane są w fabrycznych halach. Aby były gotowe do zamieszkania wymagają one dopiero montażu na miejscu i podłączenia do lokalnej sieci elektrycznej oraz grzewczej. Kolejną ważną kwestią jest komfort termiczny, a w tym przypadku także dbałość o środowisko naturalne- rynek oferuje różne rodzaje domów jednorodzinnych, które są ekologiczne i oszczędzają energię.

Wszystkie obiekty budowlane wymagają odpowiedniej ochrony przed niskimi temperaturami. W przypadku domów jednorodzinnych, konstrukcja domu oraz sposób ogrzewania wpływają na koszty eksploatacji i ogrzewania budynku.

Nowy dom modułowy, to obecnie jeden z najpopularniejszych rozwiązań budowlanych. Wszystko dlatego, że jest to bardzo przemyślana konstrukcja, która sprawdzi się również w przyszłości.

Dom modułowy to dom jednorodzinny, który składa się z wielu mniejszych elementów. Charakteryzuje się on dużą funkcjonalnością, łatwością w konstrukcji oraz bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Są niewielkie i eleganckie, a dzięki temu mogą stanowić idealne rozwiązanie na każdej działce.

Rodzaje ogrzewania

W zależności od aktualnych potrzeb, konstrukcja domu modułowego może być ogrzewana podłogowo, grawitacyjnie, ciepłym powietrzem lub światłem. Wymienione wyżej sposoby nie wykluczają się ze sobą.

Na rynku w Polsce pojawiło się ostatnio kilka nowych systemów podłogowych – najbardziej popularnym jest system podłogowego ogrzewania elementów łączonych. Polega on na instalacji paneli grzejnych w podłodze, które dostarczają ciepło, a następnie dobiera się do tego konkretne urządzenia grzewcze. Dom może być ogrzewany w ten sposób zarówno podczas zimy jak i latem.

Domy modułowe to nowoczesne rozwiązanie. Ogrzewanie domu z instalacji zamkniętej, czy ogrzewanie domu podłogowe, to propozycje, które wychodzą naprzeciw nowoczesnym wymaganiom osób, które chcą mieć komfort cieplny, a jednocześnie nie chcą poświęcać więcej pieniędzy na ogrzewanie. Domy modułowe to także projekty ekologiczne, które wykorzystują odnawialne źródła energii. Wszelkie domy modułowe oferują energię słoneczną lub energię geotermalną.

Nowe domy modułowe coraz częściej pokrywają się z naszymi marzeniami o wygodzie i niezależności. Jest to najlepsza odpowiedź dla osób, które chcą mieć swoje własne mieszkanie, ale nie mają na to gotówki.

Konstrukcja domu modułowego opiera się na wykorzystaniu półproduktów, czyli elementów, które są gotowe do użycia i nie muszą być zmontowane przez profesjonalistów. Nie musisz również zakupić wszystkich części od jednego producenta.

Czy wiesz, że dom modułowy jest najbardziej ekologicznym rozwiązaniem?

Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że systemy grzewcze oparte na prądzie elektrycznym lub na gazie są o połowę tańsze od tradycyjnych systemów grzewczych. Okazuje się też, że koszty eksploatacji domu modułowego są o około 10% niższe od tradycyjnego domu.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.