Plusy i minusy domów modułowych całorocznych

Mimo, że w Polsce domy modułowe całoroczne nie są tak popularne jak np. w Niemczech, to ich zalety są ogromne i to właśnie dzięki temu coraz więcej osób decyduje się na zakup takiego mieszkania.

Zdaniem deweloperów i ich klientów domy modułowe całoroczne charakteryzują się bardzo dużymi plusami. Najlepsze domy modułowe, które wciąż powstają są najczęściej ukierunkowane na ludzi, którym cena jest bardzo istotna i chcą przede wszystkim posiadać dobrej jakości mieszkanie.

Nowoczesne domy modułowe całoroczne są świetnym rozwiązaniem, które pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy oraz czasu. To wyjątkowo proste i ekonomiczne rozwiązanie dla osób, które posiadają małe pieniądze, ale chcą mieć swój własny dom. Ich powstanie i montaż nie sprawia żadnych problemów, a przede wszystkim nie zajmie dużo czasu.

Domy modułowe są bardzo czyste i przyjazne dla środowiska. Nie wymagają stosowania konserwantów ani innych niebezpiecznych substancji chemicznych.

Są łatwe do demontażu, rozkładania i ponownego złożenia pod warunkiem użytkowania zgodnie z instrukcjami.

Nowy trend budowania domów modułowych całorocznych jest dla wielu osób zaskoczeniem.

Jak to możliwe, że taki dom można zbudować w miejscu swojego wymarzonego wypoczynku?

Przede wszystkim dom modułowy jest konstrukcją, która może być wykorzystywana przez cały rok. W innym wypadku trzeba byłoby doliczyć do kosztów budowy dodatkowe materiały (np. drewno, opał) i prace dekoizolacyjne, aby dom mógł stać cały rok nie narażając się na grad. W domach modułowych materiały użyte są do budowy całego domu z zastosowaniem izolacji termicznej i akustycznej. Ponadto takie domy charakteryzuje duża sztywność konstrukcyjna.

Domy modułowe, które znajdują się w sprzedaży są w stanie spełnić wszystkie potrzeby odpowiedniego domu.

Ich tworzenie jest możliwe w wielu różnych technologiach, dzięki czemu możemy zbudować niezwykle funkcjonalny i dobrze zaprojektowany dom. Wszystko po to, aby dostarczyć nam dobre warunki mieszkaniowe.

Domy modułowe są bardzo łatwe w obsłudze. Są one w stanie być efektywne, energooszczędne i przyjazne środowisku.

Wady

Do jednych z największych wad domów modułowych możemy zaliczyć:

  • często nieelegancki, klasyczny wygląd,
  • nie można zmienić aranżacji wnętrza (poza przesunięciem pomieszczeń),
  • ściąganie i sprawdzanie domku jest bardzo męczące jeśli robi się to osobiście,
  • konstrukcja domu jest bardzo cienka, a to utrudnia montaż instalacji wewnętrznych (woda, kanalizacja itp.)
  • często brak miejsca na podwórko,
  • złe wykorzystanie przestrzeni pod dachem z powodu wysokich ścian zewnętrznych (często o słabym i nieestetycznym kształcie).,
  • wysoki poziom hałasu ze strony dróg i ruchu kołowego oraz odgłosów komunikacyjnych, charakterystycznych dla dużych miast i przemysłowych obszarów miejskich.,
  • słaba akustyka pomieszczeń i towarzyszące im niskie jakościowe parametry (stosunkowo cienka budowa ścian.)

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.