Jakie pozwolenia należy mieć, przed zakupem domu modułowego?

Zanim zdecydujemy się na kupno domu modułowego należy wykonać dokładną analizę pozwoleń, które będziemy musieli uzyskać. Po pierwsze należy ustalić czy naszą działkę można przeznaczyć pod budowę domu modułowego. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ zasady wydawania pozwolenia na budowę mogą być różne w zależności od gminy. Czasami jest to możliwe tylko bezpośrednio po dokonaniu gruntownej renowacji działki, innym razem nie ma takich ograniczeń.

Zanim przystąpisz do budowy domu modułowego, musisz wiedzieć co należy zrobić. Należy wykonać badania geologiczne pod fundamenty. Musi zostać zachowana odległość od istniejących linii energetycznych oraz innych instalacji. Dom przed zakupem musi zostać sprawdzony pod kątem prawidłowości ustalenia jego parametrów.

Moduły prefabrykowane

Moduły prefabrykowane to gotowe elementy budynku, które zostały skompletowane w fabryce na maszynach do produkcji odpornych na warunki atmosferyczne. W trakcie montażu modułów dokonany jest przekaz podstawowej struktury budynku. Dokonując zakupu domu modułowego musisz pamiętać o pewnych sprawach dotyczących inwestycji. Dom modułowy to taki budynek, który jest podzielony na kilka modułów. Każdy z nich pełni inną rolę i ma inny wymiar. Dzięki temu można go łatwo przesunąć lub rozbudować.

Budynek modułowy to idealny pomysł dla tych, których nie stać na inwestycję w dom drewniany, a jednocześnie chcą mieć wygodny i funkcjonalny dom.

Projektowanie i budowa domu modułowego wiąże się z wieloma czynnościami, które wymagają zgody władz na różnych szczeblach. Dlatego też należy pamiętać, że na etapie planowania domu należy już ustalić, jakie pozwolenia nam będą potrzebne. Jakie pozwolenia należy mieć, przed zakupem domu modułowego?

Pozwolenia

  1. Pozwolenie na użytkowanie. Jeśli planujemy zbudować dom modułowy lub kupić już gotowy, musimy uzyskać pozwolenie na użytkowanie. Jest to podstawowa procedura, bez której nie można rozpocząć przedsięwzięcia.
  2. Pozwolenie na budowę – jeżeli jest to dom modułowy jest to bardzo ważne!
  3. Zgoda na lokalizację inwestycji celu publicznego – konieczny do uzyskania pozwolenia na budowę i może być potrzebne jeśli chcesz stawiać dom modułowy na terenie prywatnym, obok lub w pobliżu obiektów chronionych (np. cmentarz).
  4. Pozwolenie wodno-prawne – jeżeli zamierzasz stawiać swoje domy na terenie gdzie istnieje dostęp do prądu, musisz mieć pozwolenie.

Przed zakupem domu modułowego należy wykonać pomiary dachu i dokonać analizy stanu istniejącego dachu (jeżeli takowy istnieje w poprzednim budynku na tym samym terenie) Następnie należy uzyskać pozwolenie na rozbiórkę. Później przystępuje się do wykonania fundamentów, a następnie montażu ścian ocynkowanych. W takim samym celu należy uzyskać pozwolenie na ocieplenie ścian i stropodachu, oraz na stawianie okien i drzwi zewnętrznych.

Podsumowując, zakup domu modułowego to doskonałe rozwiązanie dla tych osób, które nie potrafią się zdecydować na jedną konkretną formę lokalizacji.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.