Ile trwa budowa domu modułowego?

Domy modułowe są budowane w kontrolowanym środowisku fabrycznym, gdzie materiały są odpowiednio przechowywane, a kontrola jakości jest utrzymywana. Proces ten pozwala na dokładną i terminową budowę domu na miejscu. Czas budowy domu modułowego zależy od kilku czynników, ale zazwyczaj trwa o około 60% krócej niż budowa domu na miejscu dzięki prefabrykacji jego części.

Dokładne ramy czasowe zależą od każdego producenta domów modułowych, jak również od lokalnych czynników siły roboczej. Jednak te szacunki mogą dać Ci wyobrażenie o tym, czego możesz się spodziewać podczas budowy lub zakupu domu modułowego:

Pod klucz: Poniżej 30 dni: Kupujący szukający szybszego rozwiązania mogą zdecydować się na domy modułowe „pod klucz”, które są dostarczane w pełni wykończone i wymagają jedynie drobnych poprawek przed wprowadzeniem się. Domy pod klucz są często dostępne w ciągu dwóch miesięcy od fabryki, jeśli projekt jest sfinalizowany i pozwolenia są zabezpieczone wcześniej.

Poniżej 90 dni: Pozwolenia budowlane mogą dodać dodatkowy czas do procesu budowy domu modułowego, ponieważ najpierw muszą zostać zatwierdzone przez władze lokalne. Jeśli planujesz budowę domu od podstaw, być może będziesz musiał poczekać nawet sześć miesięcy na zatwierdzenie pozwoleń i rozpoczęcie projektu.

Proces budowy

Dom jest budowany przez zespół wykwalifikowanych rzemieślników, którzy najpierw montują ramy podłogowe, a następnie skręcają je śrubami z innymi częściami, aby stworzyć ściany i górne poziomy.

Następnie dom jest rozbierany i przewożony na plac budowy ciężarówką z płaską platformą. Tam jest ponownie składany, a przewody elektryczne i hydrauliczne są prowadzone wewnątrz, zanim zostanie owinięty w folię i zamknięty na czas transportu do fundamentów.

Dźwig unosi go na miejsce na fundamencie, a zespół pracowników dopracowuje szczegóły przed włączeniem wody i prądu. W tym momencie jesteś gotowy, aby się wprowadzić, jeśli chcesz!

Domy modułowe, czasami nazywane domami prefabrykowanymi, są wyposażone we wszystkie udogodnienia standardowego domu: kuchnie i łazienki, wykładziny dywanowe i podłogi z twardego drewna, okna. Są one również budowane w liniach montażowych z myślą o cięciu kosztów, np. przy użyciu jednego projektu dla wielu domów.

Oprócz czasu zaoszczędzonego dzięki temu, że nie trzeba stawiać ścian szkieletowych ani wykonywać innych pracochłonnych czynności, domy modułowe można ukończyć w około jedną trzecią czasu potrzebnego na budowę domu na miejscu. Dzieje się tak dlatego, że moduły są już gotowe w momencie przybycia na plac budowy.

Wada

Kiedy budujesz dom modułowy, ważne jest, aby pamiętać, że nie będzie on tak energooszczędny jak dom zbudowany na miejscu. Mimo to, domy modułowe mogą być tak samo wygodne i solidne jak tradycyjne domy i mogą zaoszczędzić Ci sporo czasu, więc zdecydowanie warto je rozważyć, kiedy przychodzi czas na wybór nowego domu. Mam nadzieję, że nie pożałujesz swojej decyzji.

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.